Moravia Marine Coatings
Kütahya Bölge ve TK Plastik’ten Sulama Seferberliği
Kütahya Bölge ve TK Plastik’ten Sulama Seferberliği Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği ve TK Plastik işbirliğiyle toplamda bin üreticinin eğitimden geçirileceği sulama sistemleri ve malzemeleri konulu köy toplantıları Beylikova Tarım Kredi Kooperatifine bağlı Emircik köyünde başlatıldı.

Toplantıda konuşan Kütahya Bölge Müdürü Mustafa Çırak,“Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilerin bir araya gelerek oluşturdukları bir çiftçi kuruluşu ve çiftçi dostudur. TK Plastik bizim iştirakimiz. Alışverişlerinizi kooperatifinizden yapınız. Biz satışını yaptığımız her ürünün arkasındayız. Buraya sizleri dinlemeye, varsa eksiklerimizi gidermeye geldik.” dedi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünden Prof. Dr.Y.Ersoy Yıldırım’ındestek verdiği toplantıların ilk ayağında, sulama potansiyeli olan kooperatiflerin birinci derece yetkilileri ve ziraat mühendisleri ile sulama alanları, girdi ihtiyaçları ve karşılaşılan sorunlar konularında istişarelerde bulunuldu. Daha sonra toplu sulama sistem kurulumuna yönelik olarak saha araştırması yapıldı.

Toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Taner Ezgü, Şef Mehmet Erol, Ziraat Mühendisi Ersin Aydın ve kooperatif personelinin hazır bulunduğu toplantıda TK Plastik Ziraat Mühendisi İbrahim Üzüm tarafından ürünler ve sulama sistemleri hakkında sunum yapıldı.