Moravia Marine Coatings
Genel Müdür Kutlu, “Yapılacak çok işimiz var”
Genel Müdür Kutlu, “Yapılacak çok işimiz var” Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu Antalya Bölge Birliğini ziyaret ederek faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Antalya Bölge Birliğinin 2012 yılı faaliyetleri ve 2013 yılı hedefleri hakkında Bölge Müdürü A.Naci Yorgancılar’dan bilgi alan Genel Müdür Abdullah Kutlu, 2012’nin zor bir yıl olduğunu söyleyerek şunları dile getirdi: “2012 yılında Türkiye ekonomisi %2,9, tarımsal büyüme %3,3 olarak gerçekleşirken Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri %11,5 büyüdü. Tüm çalışanlarımızın gayretleriyle, gerek satışlarda ve kullandırdığımız kredilerde, gerekse tahsilatta Tarım Kredi tarihinin en yüksek başarılarını yakaladık. Ancak daha yapılacak çok işimiz var. 2013 yılı için bütün planlamamızı yaptık. 5 milyar TL kredi kullandırmayı hedefliyoruz.”

Saman fiyatlarının spekülatif olarak 1,30 TL/Kg seviyelerine çıktığı için yetiştiricilerin dişi hayvanlarını dahi kesime verdiklerini hatırlatan Kutlu, Bakanlıkça verilen görev gereği saman ithalatına başladıklarını, bu sayede saman fiyatlarının 0,50-0,60 TL/Kg seviyelerine düştüğünü kaydetti.

Ziyarette Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Şirin, Tekirdağ Bölge Müdürü Mesut Baytekin, Malatya Bölge Müdürü Mustafa Erhan, Tarım Kredi Gıda Genel Müdürü Erdinç Yavuz, bölge müdür yardımcıları, bölge avukatı ve şefleri hazır bulundu.