Moravia Marine Coatings
Ürünler
Sentetik Boyalar
18-mrvtvrsm8.jpg
Moravia - Antipas
Antipas pas önleyici özellikleri kuvvetli, toksik olmayan astar boyadır. Sa 2,5 kum raspasını takiben yüzey hemen Antipas ile boyanmalıdır.Kum raspasından sonra hemen boyama imkânı olmayan yüzeylere shop primer uygulamalı ve antipas primer bunun üzerine uygulanmalıdır.Tamir ve bakımdan önce pas, tuz, yağ ve eski boyalar yüzeyden çıkarılmalıdır. En az iki kat tavsiye edilir.
71-mrvtvrsm8.jpg
Moravia - Ekstra Sülyen
Alkid esaslı, kaliteli bir antikorozif boyadır. Sentetik esaslı her türlü boyanın altına astar olarak tavsiye edilir. Gemilerin su altı kesimlerinde kullanılması tavsiye edilmez.Fırça veya kum raspası ile yüzey her türlü pas, kir, yağ ve diğer kalıntılardan Sa 2,5 standardına göre temizlenir. En az iki kat tavsiye edilir. İkinci kat tatbiki için 2 haftadan fazla beklenmemelidir. Yüksek randıman için Ekstra Sülyen üzerine sentetik bir son kat kullanılabilir.
89-mrvtvrsm8.jpg
Moravia - Morakyd Primer
Morakyd Primer çinko fosfat ihtiva eden pas önleyici özellikleri kuvvetli, toksik olmayan astar boyadır. Sa 2,5 kum raspasını takiben yüzey hemen Antipas ile boyanmalıdır.Kum raspasından sonra hemen boyama imkânı olmayan yüzeylere Morashopprimer (shop primer) uygulamalı ve antipas primer bunun üzerine uygulanmalıdır. Tamir ve bakımdan önce pas, tuz, yağ ve eski boyalar yüzeyden çıkarılmalıdır. En az iki kat tavsiye edilir.
19-mrvtvrsm8.jpg
Moravia - Ventokyd
Ventokyd sentetik esaslı yarımat bir arakat boyadır. Her türlü deniz tesirlerine ve güneş etkilerine dayanıklıdır. Extra Sülyen üzerine sürülür. Yüzeyi son kat alkid boyaya hazırlar. Metal satıhlarda mutlaka Extra Sülyen veya Antipas üzerine sürülmesi gerekir. Sentetik esaslı boyaların tatbikinden önce astarların çok iyi kuruması gerekir. Aksi halde satıhta boyaların soyulması ve dökülmesi problemi görülebilir.
1-mrvtvrsm8.jpg
Moravia - Moragloss
Deniz vasıtaları için geliştirilmiş çok parlak sentetik esaslı bir son kat boyadır. Çabuk kuruyan, iyi örtme kabiliyeti, elastikiyeti ve yapışması olan, dış hava şartlarına dayanıklı bir boyadır.Otomotiv sanayinde hava kurumalı son kat boya olarak kullanılabilir. Tarım aletlerinin, ev eşyalarının tabela ve benzeri malzemelerin ahşap ve madeni yüzeyleri ile, depo, tanker, köprü vb. gibi konstrüksiyonların boyanmasında kullanılabilir..
7-mrvtvrsm8.jpg
Moravia - Moralight (Fosforlu Boya)
Moralight, sentetik esaslı iyi örtme kabiliyeti, elastikiyeti ve yapışması olan dış hava şartlarına dayanıklı turuncu renkte fosforlu bir boyadır.